teraapia

Olen oma elu jooksul teraapiast mitmel korral abi saanud. Ütlen seda julgelt ning tänutundega. Olen kohanud suurel hulgal inimesi, kelle vaimne tervis vajaks toetamist, kuid väljakujunenud eelarvamused on liiga suured, et abi paluda. Stigmade vähendamise olulisusest vaimse tervise valdkonnas räägivad järjest enam ka teadusartiklid.

Läbipõlemine, ärevushäired, depressioon, aktiivsus- ja tähelepanuhäire on vaid mõned WHO (Maailma Terviseorganisatsioon) andmetel ülemaailmse vaimse tervise kriisi osadest. Ja need puudutavad teadusandmete kohaselt iga 4.ndat meist.


Kuidas seda muuta? Usun, et ainus toimiv viis on lihtsalt alustada. Vastupidist veel tõestatud pole. Ja seda ei pea kindlasti tegema üksi, vaid koos terapeudiga. Näiteks minuga. 

Teraapiasse tulemine on justkui elamise julgus – märkan, aktsepteerin, korrigeerin, integreerin. Saan teadlikuks oma mõtete ja tunnete seisukorrast ning võin neile uuesti aga nüüd ennast toetavalt otsa vaadata. 

Loovteraapiad annavad suurepärase võimaluse lisaks vestlusele ka muude loovate lähenemistega heaolule ning positiivsetele muutustele kaasa aidata.

Oman TLÜ magistrikraadi terviseteadustes, täpsemini loovteraapiates. Olen muuhulgas läbinud koolitused “Loodus- ja loomateraapia” ning “Traumatöö lastega”.

teraapia

Tallinna Ülikooli magistriõppes tudengite poolt koostatud visuaalkunstiteraapiat tutvustav video:

 Autorid: Kadri Otsepp, Egle Metsis, Kadi Jaanisoo-Kuld